Artimiausi renginiai

ministras.png

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Strateginiai projektai naftos sektoriuje

Sukurta 2014.01.20 / Atnaujinta: 2014.01.23 13:21

„Orlen Lietuva“ („Mažeikių nafta“)

Glaudžiai bendradarbiaujant su Lenkijos koncernu PKN Orlen dėl naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ („Mažeikių nafta“) - Lenkijos didžiausios investicijos Lietuvoje - siekiama užtikrinti palankias įmonės veiklos sąlygas. Kartu su Europos Komisija iškeltas klausimas dėl kuro su  bioetanolio priedais diskriminavimo Latvijos rinkoje, liberalizuotos naftos atsargų laikymo sąlygos, bendradarbiaujama siekiant sukurti palankias naftos produktų transportavimo sąlygas.

Naftos tiekimo „Družba“ vamzdynu atnaujinimas

2006 m. liepą Lietuvai, argumentuojant technine avarija, nutrauktas rusiškos naftos tiekimas vamzdynu „Družba“. Lietuva siekia, kad būtų atnaujintas naftos tiekimas šiuo naftotiekiu. Lietuva bei ES ne kartą Rusijai siūlė techninę ir finansinę pagalbą taisant šį naftotiekį. Iki šiol iš Rusijos nėra gauta oficiali informacija dėl naftos tiekimo atnaujinimo perspektyvų. Šiuo metu nafta perdirbimo gamyklai „Orlen Lietuva“ Mažeikiuose yra tiekiama per Būtingės naftos terminalą.

Odesa-Brody-Plock-Gdansk naftotiekio projektas

Odesa-Brody naftotiekio (674 km ilgio) statyba buvo baigta 2001 m. gegužės mėnesį. Naftotiekis sujungė naftos terminalą Juodojoje jūroje su magistraliniu naftotiekiu “Družba” (prie Brody gyvenvietės). Lietuvos interesas – naftotiekio Odesa-Brody pratęsimas iki Plocko ir naftos transportavimas projektine kryptimi. Naftotiekį Odesa-Brody sujungus su Plocku (Plocko-Gdansko atkarpa jau nutiesta) ir jam dirbant projektine kryptimi, Lietuvai jis gali tapti alternatyviu apsirūpinimo nafta šaltiniu. Naftotiekio Odesa-Brody-Plock projektą vykdo tarptautinis konsorciumas „Sarmatia“ (kuriam priklauso Lenkijos, Ukrainos, Gruzijos, Azerbaidžano ir Lietuvos įmonės).

Twitter srautas

Sekite naujienas